iğne oyası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

iğne oyası

iğne oyası

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İlk soru benden olsun :)

2 posters
YazarMesaj
ourekmen

tecrübe puanı : 10

İlk soru benden olsun :) Empty
MesajKonu: İlk soru benden olsun :)   İlk soru benden olsun :) Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 2:30 pm

Merhaba birkaç gündür uğraşıyorum şu iğne oyası konusunda. Ama tutturamıyorum bir türlü. Bende aklıma takılan soruları sormak istedim.
1) Zürafa denilen olay ile pırpır denilen olay arasında atılan düğüm olarak herhangi bir farklılık varmı? Eğer yoksa neden isim olarak farklılık göstermiş? Ayşe hanımın bloğundan anladığım kadarı ile zürafa denilen olay biraz daha enlemsine pırpır denilen olay biraz daha uzunlamasına bir görüntü. Ama tabi yanlışta anlamış olabilirim.
2) Öyle yada böyle zürafaları yapıyorum. Ama büyüklüğünü henüz kestiremedim. Küçük yaptığım zaman eciş bücüş bi şey oluyor. ve bu nedenle zürafaların üstüne köprümsü bağlantılaı yapamıyorum. Büyük yaptığım zamanda aşırı büyük oluyo ve çok çirkin görünüyo. Kısacası bu zürafaların ebatı ne olacak.
3) 2. sorunun aynısı pırpırlar içinde geçerli.
4) Sadece öğrenme amaçlı olsa bile yapmaya çalıştığım çiçeklerin yaprakları inanılmaz yayvan oluyor. Yani pırpırlar geniş olduğu için herhalde çiçeğin yaprağıda geniş kalıyor. Derli toplu büyümüyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim?
5) Kısacası zürafa ve pırpırların ebatı ne kadar olacak? Eğer küçük olacaksa bunları birbirinden nasıl ayırtedebilrim? Karıştırmadan bulaştırmadan Smile
ayşenur

ayşenur

tecrübe puanı : 114

İlk soru benden olsun :) Empty
MesajKonu: Geri: İlk soru benden olsun :)   İlk soru benden olsun :) Icon_minitimePaz Ara. 12, 2010 1:33 pm

isminizi bilmedigim ve yasınıza istinaden abla diye hitap ediyorum i gne oyasında tam bir ölçü yoktur elinizin ölçüsü vardır ilk seferler böyle olur ama yaptıkça düzelir ayşe ablanın bloguna bakarak pratik yapabilirsin

İlk soru benden olsun :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Benden de merhabalar